“Yeni bir imtihanın da eşiğindeyiz”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan, mevsim şartlarını dikkate alarak seçim tarihinin biraz öne çekilebileceğini söyledi.

5.01.2023 - 16:43
Güncelleme 5.01.2023 - 17:48
Haber Merkezi

160. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük, Kadın Kolları Başkanı Av. Şulenur Kubilay Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“YENİ BİR İMTİHANIN DA EŞİĞİNDEYİZ”

Sizlerle birlikte tüm milletimizin büyük umutlar ve heyecanlarla girdiği 2023 yılı inşallah hayırlara vesile olacaktır. Kuruluşumuzun 21,5 yılını ve iktidarımızın 20 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yeni bir imtihanın da eşiğindeyiz. Mevsim şartlarını dikkate alarak belki birazcık öne çekerek tarihini güncelleyeceğimiz 2023 seçimlerinin önemini en iyi sizler biliyorsunuz. Milletin kurduğu, iktidara getirdiği ve her mücadelesinde yanında yer aldığı bir siyasi teşekkül olarak tarif ettiğimiz AK Parti'nin bu imtihanı da başarıyla geçmesini sağlamak öncelikle bizlerin, buradaki heyetin sorumluluğundadır.

“BİZ HALA SANDIKTA KİMİNLE YARIŞACAĞIMIZI BİLMİYORUZ”

Aylardır 6 kişi bir masa etrafında toplanıp duruyor, konuşuyor, tartışıyor. Peki ortaya ülkenin hayrına, milletin hayrına, haydi hepsini geçtim masa etrafında oturanlardan herhangi birinin hayrına bir şey çıktı mı? Çıkmadı. Kavga, dövüş, kumpas, arkadan dolanma, önden kaçma, rol çalma her şey var. Sadece vizyon yok, program yok, proje yok. Tabii bu arada aday da yok.

Neyse seçim tarihi geldi çattı. Biz hala sandıkta kiminle yarışacağımızı bilmiyoruz. Milletimiz önüne kim ve kimler çıkartılacak hala bilmiyor. Dikkat ederseniz çıkacak demiyorum, çıkarılacak diyorum. Çünkü masada kimsenin kendi kararı ve iradesiyle ortaya çıkma imkanı olmadığı, bir yerlerden alınacak işaretin beklendiği çok açık ve net şekilde anlaşılıyor. Dünyayı dört dolandılar ama herhalde işareti henüz alamadılar.

Dolayısıyla güya adayı belirleyecek olan masanın etrafındakiler de henüz bunun kim olacağını bilmiyor. Malum olduğu üzere daha önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin başındaki zat, kendisi karşımıza çıkmaya cesaret edemediği için hep birilerini öne sürmüştür. Bu defa bakıyorsunuz bazen cesaretini toplayacak gibi oluyor, sonra yeniden geri çekiliyor, ardından tekrar adaylığa niyetli gibi davranıyor.

Çekincelerini giderme, korkularını yenme konusunda kendisine verdiğimiz tüm teminatlara rağmen henüz açık bir beyanda bulunmadı. Kendileri bilir, bizim için fark etmez. Şu anda biz arazideyiz, çalışıyoruz, durmak yok yola devam diyoruz. Her daim olduğu gibi milletimize hizmet için vizyonumuzla, programımızla, müktesebatımızla, teşkilatımızla, her şeyimizle hazırız. Ülkemizin son 20 yılına asırlık eser ve hizmetleriyle damga vurmuş AK Parti olarak Türkiye Yüzyılı'nın inşası için milletimizin bir kez daha şu, bu dönem içerisinde bizlere inanıyorum ki sandıkta görevlendirmeyi Cumhurbaşkanlığında yapacaktır. Parlamentoda da kahir ekseriyetiyle Cumhur İttifakı'nı iş başına getirecektir.

Cumhuriyetimizin yeni yüzyılını inşallah 2023 seçimlerindeki zaferimizle birlikte Türkiye Yüzyılı haline dönüştüreceğiz. Bu hedefe ulaşana kadar hiçbirimize durmak yok, dinlenmek yok. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbim yolumuzu bahtımızı açık etsin.”


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz