“Ülkemizin kader seçimi olacak”

Genel başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı DEVA Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Genel Başkanı Elif Esen, Düzce’ye geldi.

“Ülkemizin kader seçimi olacak”
24.01.2023 - 16:10
Haber Merkezi

Düzce İl Başkanlığı’nın Kusursuz Kafe’de organize ettiği ve parti yöneticilerinin de hazır bulunduğu kahvaltıda, yerel basın ile bir araya gelen Elif Esen, yaptığı açıklamada seçim tarihinin belirlenmesi ile saha çalışmalarına hız verdiklerini anlattı. Bölge çalışmaları kapsamında bir gün süre ile Düzce’de çalışmalar yürüteceğini, ardından da Sakarya ve Kocaeli’nde olacağını kaydeden Esen, 14 Mayıs seçimleri için “ülkemizin kader seçimi olacak” ifadesini kullandı.

İhtiyaçları ve sorunları görerek yola çıktıklarını ve bu kapsamda 22 ayrı alanda eylem planı hazırladıklarını kaydeden Elif Esen, “Bu eylem planları kocaman bir ansiklopedi oldu. Ben DEVA larus diye ifade ediyorum. 19.’su da kadın eylem planımız. Kadının bugün can yakan sorununa çözüm üretebilecek, kadınların hem sosyal, hem ekonomik, hem de eğitim hayatında hak ettikleri ölçüde istifade etmesini sağlayacak, mutlu ve güçlü bir Türkiye’de, mutlu ve güler yüzlü kadınlar ve kız çocuklarına alan açacak bir eylem planı. DEVA Partisi’nin politikaları sağlam, ayağı yere sağlam basan, çözüm üretmek için elini taşın altına koyan eylem planları olarak ilerliyor. Kadınlara yönelik 6 alanda çalıştay düzenledik. Çalıştay sonuçları da bir araya gelip kadın eylem planımızı oluşturdu. Bizim amacımız öncelikle kadına yönelik tüm ayrımcılıkların son bulması. Kadın ve kız çocuklarının eğitim hayatından başlayarak bu fırsatlara eşit bir şekilde erişimlerinin sağlanması. Yine yapılacak çalışmalarda politika ve çözüm önerilerinin hayata geçirilebilmesi amacıyla gerekli bütçenin doğru ve dengeli bir şekilde alana yansıtılması” şeklinde konuştu.

Deva Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz ise, “14 Mayıs'ta seçim startı verilecek. Biz Deva Partisi olarak bu süreçte yapılması gerekeni yapacağız. Deva Partisi bildiğiniz gibi son dönemlerde kurulan yeni bir parti, fakat Genel Başkanımız Ali Babacan ekibi ile birlikte hazırlamış olduğu 22 Eylem Planı ile hızla ilerliyor. Toplamda 5.400 maddeden oluşan bir hazırlık var. İşin uzmanları tarafından düzenlenen, Türkiye'nin her sorunu 22 Eylem Planı ile projeye döküldü. Biz ülkemizde kardeşçe yaşamayı hedef gördük ve çözüm üretiyoruz” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı