"Gün kavga etme günü değildir"

Türkiye Değişim Partisi Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş, Kahramanmaraş’ta yaşanan 2 büyük depremin ardından bölgeye giderek vatandaşlar tarafından gönderilen yardımları ulaştırdı.

"Gün kavga etme günü değildir"
13.02.2023 - 12:54
Haber Merkezi

Bölgede çalışmaları yerinde gören Aktaş, hem kan bağışı, hem de birlik ve beraberlik çağrısı yaparak “Gün kavga etme, hükümeti yerden yere vurmak için bahane arama günü değildir. Her şeyin bir zamanı vardır. Gün yaraları bir an önce sarmak, enkazları kaldırmak ve halkımızın yanında olmak günüdür” dedi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 2 büyük deprem başta merkez üstü Kahramanmaraş olmak üzere Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Hatay, Osmaniye, Adana ve Malatya illerinde etkili oldu. Toplam 108 bin 812 kilometrekare alanda etkili olan depremde 13 milyon 500 bin kişi etkilendi. Depremde hayatını kaybeden insan sayısı 30 bine yaklaşırken, 10 binlerce kişi yaralandı.

Depremin ardından hemen insani yardım toplamak için harekete geçen Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş ve teşkilatı, Düzce’den topladıkları yardımları İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Merkez yardımlarıyla birleştirerek bölgeye ulaştırdı.

Bölgede durumun iç açıcı olmadığını, ancak tüm kademelerin canla, başla insan ve canlı kurtarmak için çalıştığını ifade eden Aktaş, “Bölgeye gittiğimizde -26 derece soğukla karşılaştık. İnsanın içini donduran soğukta askerimizin, polisimizin, AFAD ve diğer gönüllü ekiplerin enkaz başlarında canlı kurtarmak için canla, başla çalıştığını gördük. Ancak sosyal medyayı takip ettiğimizde bir takım kişilerin hükümeti eleştirirken devlet düşmanlığı yaptığını, devleti adeta yerden yere vurduğunu gördük. Devlet baki, hükümetler geçicidir. Hükümetler eleştirilirken devlet yerden yere vurulmaz. Öyle ki hükümeti yerden yere vuracaksak şimdi bunun zamanı değildir. Elbette yapılan eksikler, yanlışlar olabilir. İmar barışı eleştirilebilir, denetlemelerin az olmasına tepki gösterilebilir. Ancak bunu düşmanca değil, yol gösterici şekilde yapmamız gerekiyor. Bunları yapmamın zamanı ise şimdi değil. Henüz birçok canımız enkaz altında kurtarılmayı beklerken, birçok cenazemiz beton altından çıkarılıp mezarlarını beklerken, yaralılarımız iyileşmeyi, depremde yakınlarını kaybedenler gözyaşlarının silinmesini beklerken ne hükümet düşmanlığının, ne devlet düşmanlığının bir anlamı yoktur. İnsanlar orada yalan yanlış işleri düzeltmekle değil can kurtarmakla uğraşırken, insanları bir derece daha meşgul etmek akla ve mantığa sığmaz. Yapılan yanlış” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız