Görüş ayrılıkları nedeniyle istifa etti

Düzce Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli’nin İYİ Parti’den istifa etmesi sonrası, partinin meclisteki 3 olan sandalye sayısı 2’ye düştü.

Görüş ayrılıkları nedeniyle istifa etti
9.09.2023 - 16:48
Çiğdem Diğer

İYİ Partili Düzce Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli, “parti içinde yaşanan sorunları” gerekçe göstererek, partisinden istifa etti. İstifası ile ilgili bir açıklama yapmak istemeyen Kefeli, partinin Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yapan kızı Dilara Kefeli’nin ise görevini sürdürdüğünü kaydetti.

5 yıldır görev yaptığı partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyuran Kefeli, “Dostlar, ben İyi Parti'ye 2019 yerel seçimleri öncesi, o günkü Belediye Başkan Adayımız Sayın Ömer Küçük abimin ‘seçimlerde bana yardımcı olur musun’ çağrısı üzerine,  Ankara'daki düzenimi bırakarak, hiçbir talebim olmadan Düzce'ye gelerek seçim çalışmalarına katıldım. Kendi adıma hiçbir beklentim olmadığını söylesem de belediye meclis adayları listesinde sekizinci sıraya yazdıklarını ifade ettiler. Seçimlerde, 4 ay süre ile gece gündüz hep birlikte çalıştık.

Seçim sonuçlarına göre Belediye Meclisine giremesem de devamında partimizin bütün çalışmalarına tüm ilçeler dahil katıldım ve çalışmalara devam ettim. İyi insanlarla tanıştım. Bir süre sonra Meclis Üyemiz Sayın Oğuz Özyiğit'in istifası ile de meclise girdim. Meclis çalışmalarında çok sayıda önerge ve soru önergesi verdim. Yanlış ve eksik gördüğüm her konuda, belediye meclisinde düşüncelerimi söyledim, söylemeye de devam edeceğim.

“GÖRÜŞ AYRILIKLARIMIZ NEDENİYLE..”

Sonuç olarak çok ayrıntıya girmeden, ancak parti içinde yaşanan sorunlarla ilgili olarak konuşma hakkımı şimdilik saklı tutarak,  şunu ifade edeyim; yönetimdeki bazı arkadaşlarla partimizin iç sorunlarının çözümü noktasındaki görüş ayrılıklarımız nedeniyle İyi Parti'den istifa ederek ayrılıyor, iyi niyet ile mücadele eden, emek veren, tanımaktan daima mutluluk duyduğum dostlarıma da bundan sonraki süreçte ve önümüzdeki yerel seçimlerde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“KIZIM GÖREVİNİ SÜRDÜRÜYOR”

Düzce Postası’nın telefonla ulaştığı Kefeli, istifası ile ilgili sosyal medya hesabındaki bu paylaşımın haricinde şimdilik bir şey söylemek istemediğini, bağımsız belediye meclis üyesi olarak görevine devam edeceğini belirtti. Kefeli, Düzce Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yapan kızı Dilara Kefeli’nin ise görevini sürdürdüğünü dile getirdi.

Kefeli’nin istifası ile İYİ Parti’nin meclisteki temsil oranı da düştü. 32 kişiden oluşan Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin 20, MHP’nin 5, CHP’nin 4, İYİ Parti’nin 3 temsilcisi bulunuyordu. İstifa sonrası bir sandalye kaybeden İYİ Parti’nin temsilci sayısı 2’ye düşmüş oldu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 26.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız