RAFTİNGE ARAP TURİST İLGİSİ

Melen Çayındaki rafting tesisleri Arap turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

RAFTİNGE ARAP TURİST İLGİSİ
5.09.2018 - 13:35

Düzce'nin Cumayeri ilçesi Melen Çayı üzerinde bulunan rafting tesisleri Arap turistleri ağırlıyor.

Cumayeri ilçesine bağlı Dokuzdeğirmen köyündeki rafting işletmelerine gelen adrenalin tutkunu Arap turistler, özel elbiseleri giyerek 16 kilometrelik parkurda doyasıya eğleniyor.

Rafting İl Temsilcisi Birol Tepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgeye yaklaşık iki aydır Arap turistler tarafından yoğun ilgi gösterildiğini söyledi.

Türkiye'ye gelen Arap turistlere hitap etmeye başladıklarını anlatan Tepe, "Yoğunluk nedeniyle inanılmaz sayılara ulaşmaya başladık. Arap turistler Düzce'nin güzelliklerini geç de olsa keşfettiler ve keyfini çıkarıyorlar." dedi.

Düzce'nin rafting sporunda bir marka haline geldiğini vurgulayan Tepe, şöyle konuştu: “Bölgeye ülkemizden oldukça yoğun talep vardı fakat yaklaşık iki aydır Ortadoğu ülkelerinden talep alıyoruz. İki aylık süreçte 20 bin turist ağırladık. Fas, Katar, Ürdün, Suudi Arabistan, Filistin, Irak, İran, Birleşik Arap Emirlikleri'nden misafirlerimiz var. Güzel bir talep var. Allah inşallah devamını nasip eder. Öncelikle ülke ekonomimize ve daha sonra kentimize yararlı oluyoruz ve bundan mutluluk duyuyoruz.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız