Düzce Üniversitesi Türkiye 3.'sü oldu

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Wushu takımı, Ağrı’da yapılan Türkiye Üniversiteler Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda; 1 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı. Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi erkek takımı ise yaptığı başarılı mücadeleyle Türkiye 3’lük kupasının sahibi oldu.

Düzce Üniversitesi Türkiye 3.'sü oldu
30.03.2022 - 14:33
Haber Merkezi

Yaklaşık 30 üniversitenin ve 200’ü aşkın sporcunun yer aldığı Türkiye Üniversiteler Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda, Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük 1.ve 2.sınıf öğrencileri; Yağızhan Mustafa Ödemiş Büyük Erkek Baiji kategorisinde Türkiye şampiyonu olurken,  Büyük Erkek Nanchaku kategorisinde ise Türkiye 3.sü oldu ve 1 altın ile 1 bronz madalyanın sahibi oldu. Mithatcan Zarifoğlu ise, Büyük Erkek Wing Chun ve Büyük Erkek Taichi kategorilerinde Türkiye 2.si olma başarısı gösterdi.

Büyük Kadın Kategorisinde yarışan Sude Tekeoğlu ise; Büyük Kadın Taichi, Büyük Kadın Gun ve Büyük Kadın Gongli kategorilerinde Türkiye 3.sü oldu. Büyük Kadın Kategorisinde yarışan Düzce Üniversitesi’nin başarılı diğer bir sporcusu Sara Akafova da Türkiye 3.sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Başarılarıyla Üniversitemizin değerine değer katan öğrencilerimizi tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz. Ayrıca bu başarıda öğrencilerimizin en büyük destekçisi olan başta aileleri olmak üzere, antrenörlerine ve hocalarına teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

 


Editör: Ç. Diger