Aksaray’da Kick Boks gecesi nefesleri kesti

Avrupa ve Asya Kick Boks şampiyonu Abdul Qayum Nazari tarafından Aksaray’da düzenlenen ve canlı yayınla seyirciye ulaşan Kick Boks Şampiyonası'ndaki müsabakalar nefesleri kesti.

Aksaray’da Kick Boks gecesi nefesleri kesti
5.04.2022 - 14:05
Haber Merkezi

Aksaray Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Uluslararası Kick Boks Şampiyonasında Türk sporcular 7 ülkeden gelen yabancı sporcularla karşılaştı. Canlı yayında mücadele eden Goldfit81 Fitness Club sporcusu Umut Sevgeç maçı 2-1 kaybederken, canlı yayın öncesi dövüşen 86 kg’da Abdulaziz Al Şahade, 45 kg’da dövüşen Jiyan Kırık ve 60 kg’da dövüşen Arda Onur Baş ise müsabakalarını kazandılar.

Goldfit81 Fitness Club sporcuları Berk Yılmaz, Efekan Duman ve Oğuzhan Uçkun’un karşılaşmalarını kaybettikleri şampiyonada çoğu altyapıdan yetişen ve ilk müsabaka tecrübesi edinen sporcular bulunuyordu.

Kulüp Başkanı Hikmet Kırık yaptığı açıklamada, “Ulusal ve uluslararası arenada ülkemizi ve ilimizi en güzel şekilde temsil eden genç kardeşlerimizi her zaman desteklememiz gereklidir. Düzce’nin gençleri gelecekte Avrupa ve Türkiye’de şampiyonluklar kovalayacaklar, onları yalnız bırakmamamız gerekiyor. Milli takım antrenörümüz Muhammet Bişgin’e teşekkürler kendisi birçok genç sporcuyu arenaya hazırlıyor” dedi.


Editör: Ç. Diger