Özlü'den Düzcespor açıklaması

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzcespor'a yasal yollarla her türlü desteği vereceğini açıkladı.

13.04.2022 - 10:56
Güncelleme 13.04.2022 - 17:19
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzcespor’a yasal yollarla her türlü desteği vereceğini açıkladı. Spor Akademisi yapılanması ile amatör spor kulüplerimizde oynayan Düzceli gençlerden Düzcespor’a ve başka profesyonel spor kulüplerine oyuncu yetiştireceklerini ifade eden Özlü, bu yöntemle Düzcespor yönetiminin oyuncu transfer maliyetlerinin düşeceğini kaydetti.

Belediye encümen toplantı salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Özlü, Düzcespor’un bu sezondaki başarı ve performansından bir Düzceli olarak büyük mutluluk duyduğunu söyledi. “Gösterdikleri performans ve başarılarından dolayı başta Kulüp Başkanı Sayın Gökhan Kapoğlu ve onun değerli çalışma arkadaşları olmak üzere, kulübümüze gönül veren, destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diyen Özlü, “Bir şehrin eşrafının ve taraftarlarının şehrinin kulübüne içtenlikle sahip çıkması halinde nasıl büyük bir başarı elde edilebileceğini göstermesi bakımından Düzcespor Türkiye’ye örnek olmuştur. Baştan beri istediğim ve ifade etmeye çalıştığım işte tam da budur. Doğru olan da budur” ifadelerini kullandı.

 

“GELİRLERİMİZİN BİNDE 12’SİNİ KULLANACAĞIZ”

Düzce Belediyesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte geçen yıl Düzce Belediyesi Spor Akademisi’ni kurduklarını hatırlatan Özlü, “Spor Akademisi ile Düzce Belediyesi ile Milli Eğitim, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü imkanlarını bir araya getirmeyi ve bir sinerji oluşturmayı hedefledik. Geçen yıl 5000 gencimize ulaştık. Yaz Okulu açtık. Spor şehri Düzce olma yolunda ilk önemli adımı attık. Halen 6 ana branşta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye gelirlerimizin binde 12’ye kadarını Spor Akademisi yapılanmamız kapsamında spor şehri Düzce için kullanmayı öngörüyoruz. Spor akademisi, spora meraklı binlerce Düzceli gence imkân sağlayarak, onları mutlu edecek” dedi.

 

“DÜZCE’DEN PROFESYONEL OYUNCU GENÇLER YETİŞECEK”

Spor Akademisi yapılanmasının Düzcespor’a kalıcı bir destek olduğunu vurgulayan Özlü, Düzcespor’un altyapı sorunlarının çözümüne kalıcı katkı sunacağını, ayrıca amatör spor kulüplerde oynayan Düzceli gençlerden Düzcespor’a ve başka profesyonel Spor Kulüplerine oyuncu yetiştireceklerini ifade etti. Özlü, “Bu yöntemle Düzcespor yönetiminin oyuncu transfer maliyetleri düşecek.  Kulüp Yönetimi uzun dönemde çok rahatlayacak. Ayrıca Düzce’den profesyonel oyuncu gençler yetişecek. Spor Akademisi yapılanmamız Türkiye’ de bir ilktir. Türkiye’ye örnek bir oluşumdur. Düzce Belediyesi’nin Düzcespor’a en büyük kalıcı desteğidir. Spor Akademisi yapılanmamız, Düzcespor’a, Düzce Amatör Spor Kulüplerine ve Düzceli gençlerimize hayırlı olsun. Başarılarından gurur duyduğumuz Düzcespor’u istikrarlı bir biçimde yarınlara taşımak hepimizin görevidir. Düzce Belediyemiz, her koşulda Düzcespor’un yanında olmaya, kulübümüze destek vermeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

“GELİR GETİRİCİ, KALICI VE YASAL HER TÜRLÜ İŞTE VARIM”

Başkan Faruk Özlü, Düzce Belediyesi olarak hazırladıkları bayrağı belediye girişine astırdıklarını ve kulüp yönetimi tarafından ne kadar bayrak isteniyorsa zabıta ekiplerince bizzat asılacağını belirtti.

Belediyelerin açıktan bir şekilde profesyonel kulüplere destek olmasının yasal olmadığını da sözlerine ekleyen Özlü, “Yasal olmayan bir şeyi yapmayacağız. Ama yasal yollarla her türlü desteği vereceğiz. Açıktan konuşulmadığı halde bizim Düzcespor’a verdiğimiz ayni nakdi yardımlar var. Şehrin otoparkları kulüp tarafından değerlendirilebilir. Orada bir organizasyon yapılabilir. Gelir getirici, kalıcı ve yasal her türlü işte varım. Bu şehrin bir takımı var. Onun masrafları ve geleceği için herkesin elini taşın altına koyması, masrafa katlanması lazım. Bu kulübün bir kişi tarafından üstlenip götürülmesi o kişiyi yorar, kurumu da yorar. Herkesin elini cebine atması lazım. Bunu yaymamız gerekiyor. Düzce’de 200 büyük esnaf, 20’şer bin lira verse 4 milyon lira çıkıyor. Bu kimseyi yormaz. Bu paylaşım konusu. Bunu da hep birlikte yapacağız” şeklinde konuştu.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz