Sadık Dik: Görev verilirse hizmete hazırım

Nihat Özdemir’in istifası sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkan adaylığı için ismi geçen Sadık Dik, sadece Düzce Postası’na konuştu.

Sadık Dik: Görev verilirse hizmete hazırım
25.04.2022 - 14:38
Özel Haber

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı’ndan Nihat Özdemir’in aniden istifa etmesi büyük bir şok etkisi yaratmıştı. Sonrasında pek çok kişinin ismi başkan adaylığı için geçti. Spor dünyasının yakından tanıdığı Düzceli iş insanı Sadık Dik’in de adının adaylar arasında konuşulmaya başlanması Düzce’de büyük heyecan yaratmıştı. Düzce Postası olarak Sadık Dik’e bu iddiaların gerçek olup olmadığını sorduk.

Düzce Postası: Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’ndan Nihat Özdemir’in istifası sonrası birçok isim başkanlık için konuşuluyor. Sizin isminizin de geçmesi tüm Düzcelileri heyecanlandırdı. Direkt soralım, TFF Başkanlığına aday mısınız?

SADIK DİK: TFF başkan adaylığı hakkında görüşlerimi açıklama fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Öncelikle, TFF başkanlığı için aday olmaktan ziyade hizmete talip olduğumu belirtmek isterim. Bir görev verilirse seve seve hizmet etmek isterim. Ben Türk sporuna uzun yıllar hizmet etmiş bir kişiyim. Henüz kesinleşen olmasa da çok değerli kişilerin isimleri TFF Başkan adaylığı için geçiyor. Benim adımın da TFF başkan adaylığı için geçmesi bile beni çok sevindirdi. Bu durum Türkiye’de futbola gönül vermiş her isim için gurur vericidir. Ama ifade ettiğim gibi benim TFF Başkan adaylığım söz konusu değil şu an... Ama hangi kademede olursa olsun, eğer ki bir hizmet ve görev söz konusu olursa Sadık Dik Türk futbolu için her zaman elinden geleni yapmaya hazırdır. Bunu da özellikle vurgulamak isterim.

Düzce Postası: Osmanlıspor Başkanı olduğunuz dönemde Kulüpler Birliği Başkanlığı’na aday olmuştunuz. Uzun yıllardır da spor dünyasının içindesiniz. O yüzden isminiz TFF Başkanlığına yakıştırılmış olabilir mi?

SADIK DİK: Mutlaka bu durumun bir etkisi olmuştur diye düşünüyorum. Uzun yıllar Osmanlıspor ve Düzcespor’da başkanlık yaptım. Şampiyonluklar yaşadım. Osmanlıspor Başkanı olduğum dönemde Kulüpler Birliği Başkanlığı’na aday oldum. Benim başkan olduğum dönemde Osmanlıspor, Avrupa Kupalarında ülkemizi başarı ile temsil etti. Bu süreçte gerek diğer kulüplerde gerekse de Türkiye Futbol Federasyonu’nda sağlam dostluklar kurdum. Bir bütün olarak spor dünyasındaki geçmişimi düşününce bazı çevreler benim de TFF Başkanlığı’na aday olabileceğimi düşünmüş olabilir.

Düzce Postası: Son bir sene Türk futbolu açısından çok iç açıcı geçmedi. Dünya Kupası’na gidemedik, yayın ihalesi sorunlar yumağına döndü. TFF ve MHK Başkanları’nın istifası derken Türk futbolundaki son dönemde olan gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

SADIK DİK: Türk futbolunun son zamanlarda yaşamış olduğu sorunları üzülerek takip ettim. Dünya Kupası’na gidememiş olmamız hepimizde hayal kırıklığı yarattı. TFF ve MHK başkanlarının istifaları da ülke futbolunun imaj ve itibarı açısından hiç de olumlu olmadı. Keşke bu noktaya gelmeden önce çözüm bulunsaydı. Nihat Başkan’ın istifasına çok üzüldüm. Tam olarak neler yaşandı bilemiyorum tabii ama bence bu istifa hem federasyona hem de futbola büyük zarar verdi.

Düzce Postası: Osmanlıspor Başkanlığı sonrası dönemde neler yaptınız?

SADIK DİK: Ben başkanlığı bıraktıktan sonra işlerimin başına döndüm. Gıda, petrol ve enerji alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Ankara, İstanbul ve Düzce arasında mekik dokuyorum desem yeridir.

Düzce Postası: Düzcespor bu sene şampiyonluğa doğru ilerliyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

SADIK DİK: Her Düzceli hemşerim gibi bu durum beni de çok mutlu ediyor. Bir zamanlar başkanlığını yaptığım Düzcespor’u ikinci ligde görmek için sabırsızlanıyorum. Şimdiden Düzcespor’un şampiyonluğunu tebrik ederim. İnşallah ilerleyen yıllarda daha üst liglere çıkarak hepimizi daha da sevindirirler.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız