Bu zafer hepimizin

Şampiyon Düzcespoar’ a bir destek te Evcek Köy Yaşam Alnından Geldi. Evcek şampiyonluğu çoluk, çocuk, genç, yaşlı, duyan, duymayan herkesin hafızalarına kazımak için bir kampanya düzenledi.

13.05.2022 - 12:19
Güncelleme 13.05.2022 - 17:32
Özel Haber

Düzcespor ve bu takıma gönül veren herkesin 22 yıldır özlemle beklediği şampiyonluk nihayet 2021-2022 sezonunda geldi. Düzcespor 1 Mayıs Pazar günü deplasmanda karşılaştığı Yomraspor'u 2-1 yenerek ligin tamamlanmasına bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyonluk bütün şehirde büyük bir sevinç yaşatırken, Düzcelinin uzun yıllardır hasretle beklediği bu şampiyonluğu unutmaya ve unutturmaya niyeti yok.

Şüphesiz ki bu şampiyonlukta top koşturup ter akıtan futbolcular kadar Düzcespor yönetimi de büyük pay sahibi. Göreve geldikleri iki buçuk yıldan beri çok meşakkatli zamanlar geçiren yönetim kadrosu, futbolcular ve teknik kadro özel hayatlarından fedakarlık ederek zor yollardan geçerken, kaybettikleri maçların ve yaşadıkları olumsuzlukların kendilerini yıldırmasına izin vermediler ve Düzce’ye çifte bayram yaşattılar. 

Şampiyonlukta pay sahibi olan bir diğer kesim de tabi ki Düzcespor’un yılmaz ve sadık taraftar kitlesi. Yaşanan zorluklarda ve hezeyanlarda her zaman takımın ve yönetimin arkasında olan Düzcespor taraftarları uzun süredir bekledikleri şampiyonluk bayramını daha uzun süre yaşamaya devam edeceğe benziyor. 

 

EVCEK KAMPANYA BAŞLATTI

Tüm Düzce’de devam eden bayram, sokaklardan işletmelere taşınmış durumda. Bu işletmelerden biri de Evcek Köy Yaşam Alanı oldu. Evcek’in sahibi Kubilay ailesinden Ömer Faruk Kubilay ile restoran ve binicilik işletmeciliğini yürüten Muharrem Özçiftçi, 22 yıl sonra gelen şampiyonluğu zihinlerde taze tutmak, halka ve diğer işletmelere örnek olup hep beraber Düzcespor’a destek olunmasını sağlamak için güzel bir kampanya başlattılar.

Birlikte aldıkları karar doğrultusunda çalışanlarının hafta sonları Düzcespor şampiyonluk tişörtleri ile hizmet vereceğini ifade eden işletmeci Muharrem Özçiftçi, ayrıca hafta içi Düzcespor şampiyonluk tişörtü ile işletmelerini ziyaret eden restoran müşterilerine de yüzde 20 indirim uygulayacaklarını söyledi.

1999 Düzce depremi öncesinde yaklaşık 16 sene Düzcespor’a hizmet ettiğini belirten Özçiftçi “Altyapıda malzemecilikle başlayıp, yine altyapıda yöneticilik, A takımında Futbol Şube Sorumluluğu, hatta kısa bir dönem de antrenörlük yaptım. Benim Düzcespor’ a sevdam çocukluktan geliyor. Daha ilkokula giderken maçlarına giderdik. Hala elimden geldiğince idmanlarını ve maçlarını kaçırmamaya çalışıyorum. Geçmişte takımda görev aldığım dönemlerde de şampiyonluklar yaşadık. Fakat bu şampiyonluk uzun süren özlemin sonunda geldiği için ayrı bir heyecandı. Soyunma odalarında bulunduğum, yedek kulübelerinde beklediğim dönemlerde bile bu sezonki kadar heyecan ve stres yaşadığımı hatırlamıyorum. Başta Başkan Kapoğlu olmak üzere tüm yönetim kurulu ve teknik heyet, futbolcu kardeşlerime, antrenörlere, masörlere, malzemecilere, aşçılara ve doktorlara, hepsine müteşekkiriz. Bize bu gururu ve mutluluğu yaşattıkları için Allah hepsinden razı olsun. Bu muhteşem Düzcespor yönetimini tesisimizde ağırlamaktan ben ve çalışma arkadaşlarım büyük onur duyarız” ifadelerini kullandı.

Ömer Faruk Kubilay ise, Evcek ailesi olarak Düzcespor’a maddi-manevi her türlü katkıyı vermek için çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı.

Diğer taraftan Muharrem Özçiftçi’nin uzun yıllara dayanan Düzcespor sevgisi ve tutkusu çalışma arkadaşlarına da sirayet etmiş durumda. Şampiyon takımın tişörtlerinin verdiği güçle kendilerini sahaya atan Evcek çalışanları, taşıdıkları formanın hakkını vererek zorlu bir karşılaşmaya imza attılar. Fairplay ruhu ile oynanan karşılaşmanın kazananı tabi ki “dostluk” oldu.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz