Kaptan Yıldırım, kulübü satın aldı!

TFF 2. Lig’de mücadelede eden Çorum FK’nin devri konusunda Takım Kaptanı Murat Yıldırım ile şirket yönetimi arasında anlaşma sağlandı. Türk futbol tarihinde benzerine rastlanmamış olay için kısa süre içerisinde resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

Kaptan Yıldırım, kulübü satın aldı!
17.05.2022 - 22:05
Karar

Şampiyonluk hayaliyle başladığı sezonu Play-Off potasının dışında kapatan Çorum FK’de kulübün devriyle ilgili somut bir adım atıldı.

Çorum FK’nin takım kaptanı Murat Yıldırım, sezonun bitmesiyle birlikte kulübün bağlı olduğu şirketin sahibi Fatih Özcan ile görüşmelere başladı.

Görüşmelerde Sona Gelindi

Murat Yıldırım’ın menajeri ve aynı zamanda danışmanı olan Ali Gürsoy ile Kulüp Müdürü Özgür Yıldırım bir araya geldi. Çorum FK’nin satışı konusunda bir görüşme yapıldı. Yaklaşık iki saat süren görüşmenin son derece olumlu geçtiği ve fiyat konusunda anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Şirket sahibi Fatih Özcan’ın da gelişmelerden bilgilendirilip, onayı alındığı öğrenildi.

Kulübün resmi hesaplarından yapılan açıklamada, “Kulübümüzün Sayın Murat Yıldırım’a devredilmesi hususunda sona gelinmiştir” denildi.

Detaylı açıklamaların ise önümüzdeki günlerde yapılacağı ifade edildi.

15 Milyon İddiası

Öte yandan kulübün devrinin tamamlanmasıyla birlikte devir fiyatı merak konusu oldu. Kulübün Murat Yıldırım’a 15 milyon liraya mal olacağı iddia edildi. İddiaya göre, Murat Yıldırım, 7 milyonu iki taksitle Fatih Özcan’a ödeyecek. 3,5 milyon taksitler halinde ödenecek. 7 milyonun ilk taksiti önümüzdeki Haziran ayında ikinci taksit ise 2023 yılının Temmuz ayında yapılacak.

İddiada, kalan 8 milyonun ise futbolcuların alacaklarına aktarılacağı ifade edildi.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız