Spor camiasında büyük ses getirdi

Türkiye Süper Ligi ve 1. Ligi yayıncı kuruluşu beIN Sports'ta 8 yıldır muhabir olarak çalışan Düzceli Ünal Emin Canbay, başarıları ile dikkat çekiyor.

Spor camiasında büyük ses getirdi
21.05.2022 - 12:54
Haber Merkezi

Bünyesinde daha çok futbol olmak üzere hentbol, bisiklet yarışmaları ve ragbi turnuvaları da sıklıkla yer alan, ülkemizde ise Süper Lig ile 1. Lig maçlarını vererek hizmet sunan ve Türk futbolunun kalbinin attığı beIN Sports'ta çalışan Düzceli Ünal Emin Canbay dikkat çekiyor.

Çilimli ilçesinde doğup büyüyen Canbay, 8 yıldır görev yaptığı beIN Sports'ta, 1.100 civarı maçı takip ederken, 1600'e yakın röportaja imza attı.

Kanaldaki başarılı programları ve haberleri ile sporseverlerin de yakından tanıdığı bir isim olan Canbay, Spor İstanbul tarafından "Yılın Sunucusu", Roma Medya tarafından ise "Yılın Spor Muhabiri" seçilirken, sunuculuğunu yaptığı "En Büyük Biziz" programı ise Okan Üniversitesi tarafından "Yılın Spor Programı" ödülüne layık görüldü.

Ünal Emin Cabay'ın, Milan, Inter, Liverpool ve  Manchester City gibi dünyaca bilinen takımlarda forma giyen, şu an ise Türkiye Süper Ligi'nde Adana Demirspor ile kariyerini sürdüren ünlü futbolcu ile yaptığı "Balotelli ile Bir Gün" röportajı da spor camiasında büyük ses getirdi.


Editör: C. Sandıkçı