Sel felaketi Düzcespor’u da vurdu

Düzce’de yaşanan sel felaketi hayatın her alanını etkiledi. Birçok tarım alanı kullanılamaz hale gelirken, en temel hizmetlerden olan su kullanımı bile sekteye uğradı. Şimdi Düzce Belediyesi ve devlet kurumları yaraları sarmak için yoğun bir çaba sarf ediyor.

Sel felaketi Düzcespor’u da vurdu
1.07.2022 - 15:26
Güncelleme 3.07.2022 - 00:13
Özel Haber

Düzce halkı maddi manevi bu süreçten olumsuz etkilenmiş durumda. Düzcespor da bu sel felaketinin mağdurları arasında… Geçtiğimiz yıl şampiyon olarak 2. Lige yükselen Düzcespor, tüm Düzce halkını sevindirmiş ve gururlandırmıştı. Ama bugün gelinen tabloda psikolojik olarak zor durumda olan bir şehrin temsilcisi olarak Düzcespor, sel felaketinin olumsuz etkilerini iliklerine kadar hissediyor.

Önceki gün yazarımız Metin Köseer de bu konuyu gündeme taşıdı. Düzcespor’un acilen TFF’ye başvurması ve 1 yıl haklarının saklı kalması kaydıyla lige ara vermesi gerektiğini belirtti. Hatta geçen yıl benzer bir felaket yaşayan Kastamonuspor’un yaptığı ve kabul edilen başvurusunu Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıklamasına yazısında yer verdi.

Metin Köseer’in yazısından sonra Düzce kamuoyunda da Düzcespor’un liglere 1 yıl ara vermesi yönünde sesler yükselmeye başladı. Şimdi herkes Düzcespor yönetiminin federasyona başvurmasını ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun da geçen yıl Kastamonuspor örneğinde olduğu gibi hakkaniyetli bir karar almasını bekliyor.

Tüm hakları saklı kalmak şartıyla lige 1 yıl ara verilmesi durumunda giderleri azalacağı için Düzcespor hem maddi olarak yaralarını saracak, hem de manevi yönden gelecek sene daha güçlü bir şekilde lige başlama şansına erişecek.

 

LİGE 1 YIL ARA VERİLMESİ DURUMUNDA;

-Stad inşaatı biteceği için Düzcespor gelecek sene lige modern, yeni stadında başlayabilecek.

-Hakları saklı kalmak kaydıyla lige ara verilmesi durumunda hem federasyondan gelirlerini alabilecek hem de harcamaları olmayacağı için tasarruf edebilecek.

-Maddi manevi kayıpların yaşandığı sel felaketinin olumsuz etkileri bir nebze de olsa azaltılabilecek.

-Birçok takım yeni sezon çalışmalarına başlamışken lige hazırlıksız başlanmamış olacak. Gelecek sene daha güçlü bir şekilde lige giriş yapılabilecek.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız