Düzce İli Popüler Kiralık Daire Lokasyonları

Düzce İli Popüler Kiralık Daire Lokasyonları
16.03.2020 - 14:59

Emlak konut değerleri pek çok yatırımcının dikkatini çeken Düzce ili, Merkez, Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gökyaka, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca olarak sıralanabilecek toplam 8 adet ilçeye sahiptir. Son dönemlerde yatırımlık gayrimenkul satın alımı gerçekleştirmeyi planlayan kişilerin Düzce’ye yönelme sebeplerinden biri, bölgedeki satılık dairelerin amortisman sürelerinin Türkiye ortalamasına göre oldukça düşük olmasıdır. Düzce merkez kiralık daireler, yatırımcıların yaklaşık 19 yıl içerisinde konutu satın almak için ödedikleri parayı amorti etmelerine olanak tanıyor. Özellikle merkez bölgesindeki daireler için durum böyleyken, Düzce Konuralp kiralık daire ya da Düzce Akçakoca kiralık daire seçenekleri için de durum pek farklı değil. Avantajlı Düzce satılık daire alternatiflerini incelemek ya da sizin için en uygun Düzce kiralık daire ilanlarının tamamını görüntüleyebilmek için kiralık ev arama motoru Flatfy’den yararlanabilirsiniz. Flatfy emlak sitesinin verilerine göre hazırlanan Düzce kiralık daire rehberine göz atmadan, kiralık daire aramayın!

Düzce’de En Popüler Kiralık Daire Seçenekleri Nelerdir?

Düzce’de oldukça hareketli bir emlak konut piyasası bulunmaktadır. Daire kiralamak için en çok tercih edilen popüler bölgeler hem gayrimenkul yatırımı yapacaklar hem de yakın dönemde ev kiralayarak burada yaşayacaklar için önemli. İşte Düzce’de en çok tercih edilen kiralık daire lokasyonları:

Düzce Merkez

Düzce merkez kiralık daire seçenekleri farklı demografik özellikleri olan gruplar tarafından tercih edilen seçeneklerdir. Düzce ilinde bulunan ve uzun yıllardır faaliyet gösteren Düzce Üniversitesi de, merkez ilçesine bağlı olan Uzunmustafa bölgesinde, daha geniş perspektifte Konuralp’ta bulunmaktadır. Bundan dolayı merkez bölgesinde Düzce Uzunmustafa kiralık daire seçenekleri genellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilir. Ayrıca Düzce Konuralp kiralık daire seçenekleri de hem geniş aileler tarafından hem de öğrenciler tarafından ilgi görmektedir. Üniversitenin yerleşkesinden dolayı Uzunmustafa bölgesinin diğerlerinden daha renkli ve enerjik bir yaşam alanı oluşturduğunu söylemek mümkün. 

Düzce Konuralp

Düzce merkezde Konuralp bölgesinde 1+1 konutlar eşyalı olarak tercih edilebiliyor. Eşyalı daireler 700 ile 900 TL arasında alıcı bulurken, eşyasız daireler 600 TL’ye kadar düşüş gösterebiliyor. Düzce merkez noktasında genellikle geniş ailelerin ikamet ettiği alanlarda 3+1 odalı bir konut, yaklaşık olarak 1000 ile 1500 TL arasında alıcı bulabiliyor. Bu oran, amortisman süresinin kısa olmasına sebep olmaktadır. Uzunmustafa mahallesinin yanı sıra Aziziye mahallesinin de merkezde sıklıkla tercih edilen bir lokasyon olduğunu söylemek mümkün. Burada 3+1 odalı konutlar 600 ile 900 TL arasından alıcı buluyor. Daha uygun fiyatlı alternatifleri tercih edenler merkez bölgesinde Aziziye mahallesini tercih edebilmektedir.

Düzce ilinin merkezinde bir belediye olan Konuralp, kültür sanat faaliyetleri ve geniş sosyal alanları ile popüler olan bir alandır. Düzce Konuralp kiralık daire seçenekleri bölgede yaşayan pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Diğer bölgelerden farklı olarak, Konuralp’ta 1+1 odalı daire alternatiflerinin oldukça fazla olduğunu söylemek mümkün. Bölgede 2+1 odalı daireler 650 ile 800 TL arasında değişen kira bedellerine sahiptir. Ayrıca, bölgede öğrenci yerleşiminin oldukça yaygın olduğunu söylemek mümkün. Kampüse yürüme mesafesinde olan konutlardan yararlanmak isteyen öğrenciler apartman dairesi ya da rezidans seçeneklerinden yararlanarak bölgede kendilerine en uygun kiralık konut seçeneklerini bulabilirler. Bölgede özellikle eşyalı konutlar ekstra ilgi görmektedir.

Düzce Kalıcı Konutlar

Düzce merkez bölgesine bulunan Kalıcı Konutlar da prestijli bir yaşam sürmek isteyenler tarafından kiralaması en çok tercih edilen yapılardır. Düzce Kalıcıkonutlar kiralık daire seçenekleri incelendiğinde, 3+1 odalı konutların 500 ile 1300 arasında değişebilen oldukça geniş bir aralıkta kira bedeline sahip olduğu görülecektir. Konutun lokasyonu, büyüklüğü, iç dekorasyonu ve sunduğu olanaklar, kirayı doğrudan etkilemektedir. Kalıcıkonutlar bölgesinde Çamevler mahallesi kiracılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Çamevler’de 3+1 odalı konutlar 500 ile 800 TL arasında alıcı bulmaktadır.

Düzce Metek Toki

Düzce merkez bölgesinde Koçyazı sınırları içerisinde bulunan Metek bölgesi, uygun fiyatlı kiralık daire seçenekleri ile ilgilenen bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Düzce Metek bölgesi, Toki konutlarına ev sahipliği yapar. Bölgede Koçyazı mahallesinde merkezi, okul ya da market gibi sosyal alanlara yakın olan 3+1 konutlar ortalama 750 TL karşılığında kiralanabilmektedir. 600 ile 800 TL arasında değişkenlik gösteren kiralık daireler, TOKİ konutları içerisinde bulundukları bölgelerle sınıflandırılmaktadır. Düzce Metek bölgesinde 2+1 odalı daireler 500 ile 800 TL arasında değişim gösterebilmektedir. Eğer lüks konut modeli tercih etmek istiyorsanız ortalama 3+1 odalı bir konut için 1000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekebilir. Bölgede 1+1 odalı kiralık daire alternatifleri ise diğerlerine kıyasla oldukça azdır.

Düzce Akçakoca

Denize kıyısı olan bir kent olan Düzce’de, deniz manzaralı konutlara ilgi duyuyorsanız Düzce Akçakoca kiralık daire seçeneklerini tercih etmek mantıklı olabilir. Buradaki konutlar diğer bölgelere göre daha yüksek kira bedellerine sahip olabiliyor. Düzce deniz manzaralı kiralık daire seçenekleri incelendiğinde, 1+1 odalı konutların 1250 TL’ye kadar yükselen kira bedellerinin bulunabildiği fark edilecektir.

Düzce Akçakoca kiralık daire seçeneklerini tercih edecek kişiler, özellikle Osmaniye Mahallesi, Hacı Yusuflar Mahallesi, Yalı Mahallesi, Ayazlı Mahallesi alternatiflerine göz atabilirler. Bu mahalleler, Akçakoca mevkii içerisinde en çok tercih edilen lokasyon seçenekleridir.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız