Meme Dikleştirme Estetiği Teknikleri Nelerdir?

Meme Dikleştirme Estetiği Teknikleri Nelerdir?
12.07.2021 - 12:13

Çoğu kadın için sarkmış göğüsler endişe kaynağıdır. Zamana bağlı olarak göğüsler, estetik görünümlerini kaybedebilirler. Yaşlanma, yanlış sütyen seçimi, kilo kaybı ya da hamilelik gibi nedenlerden kaynaklı göğüs sarkmaları meydana gelebilir. Sarkan memeler, göğüs dikleştirme estetiği için doğru adaylardır. Bu yazımızda ameliyat öncesi hangi tekniklere uyulması gerektiğini inceleyelim.

 

Operasyon Öncesi Ön Görüşme

 

Meme dikleştirme ameliyatına karar verdiyseniz, seçtiğiniz hekim ile ön görüşme yapmak aklınızdaki soruların cevaplanması açısından önemlidir. Görüşme sırasında, sizin şikayetleriniz ve beklentileriniz değerlendirilir. Memelerinizin büyüklüğü, şekli, yaşınız ya da meme ucunuzun yeri gibi daha birçok teknik durumlar sizinle konuşulur. Operasyon süreci hakkında size bilgi aktarılır.

 

Operasyon Gününe Hazırlık Aşaması

 

40 yaş altında olan hastalara ultrasonografi, 40 yaşın üzerinde olan hastalara ise mamografi tetkikleri istenir. Eğer aspirin gibi ilaçlar kullanıyorsanız hekiminiz bu ilaca ara vermenizi isteyebilir. Operasyondan yaklaşık 5-6 saat öncesinde birşey yememeniz size belirtilir.

 

Meme Dikleştirme Estetiği Sırasında Uygulanan Operasyon Teknikleri

 

Bu ameliyat öncesi hasta ve uzman kişi arasında en iyi sonucu elde edecek tekniğe birlikte karar verilir. Gögüs ucu ve sarkmış durumda olan meme dokusu yeniden şekillendirilir. Göğüs ucu normalde olması gereken yere getirilir. Ameliyat sırasında oluşan izler ilk aşamalarda belirgin olarak göze çarparken, zamanla bu izler ortadan kalkar.

 

Meme dikleştirme ameliyatında, kişiye genel anestezi uygulanır. Operasyon süresi genel olarak 3 saattir.

 

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

 

Operasyondan sonraki süreç genellikle rahat geçer. Eğer meme protezi kullanıldıysa birkaç gün kolunuzu hareket ettirirken zorlanabilirsiniz. Daha sonra pansuman 2 ya da 3 gün sonra açılarak yara yeri kontrol edilir. Bir haftanın sonunda sargılar tamamen açılır ama hastanın 7 hafta boyunca sporcu sütyeni giymesi önerilir.

 

Yeni şekillendirdiğiniz göğüsleriniz uzun süre kalıcı olur. Meme estetiği ve daha fazla detaylı bilgi alabilmek için https://evrenhelvaci.com/ adresini ziyaret edip uzman kişilerden destek alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 20.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız