Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?
13.07.2021 - 10:07

Herkesin düzenli olarak uyguladığı belli bir cilt bakım rutini vardır. Çoğu zaman cilt bakımı mevsim şartlarına göre farklılıklar gösterir. Özellikle yaz ve kış aylarında cilt bakımı aşamaları ve dikkat edilecek detaylar farklı olabilir. Yaz aylarında daha fazla terlediğimiz için hafif makyaj ve bolca güneş kremine ihtiyaç duyarız. Kış aylarında ise cildimiz kuruduğu için nemi hapsetmeye yönelik cilt bakım rutinleri belirlememiz gerekir.

 

Yaz ayları için yeni bir cilt bakım rutini oluşturmak istiyorsanız işte size birkaç öneri;

 

Cilt Temizliğini İhmal Etmeyin

 

Her dönemi olduğu gibi yaz aylarında da sağlıklı bir cildin altın anahtarı doğru temizlemedir. Düzenli olarak temiz tutulan cilt sivilce ve siyah nokta gibi oluşumların önüne geçecektir. Bu noktada cilt tipinizi belirleyerek ona uygun temizleyici ürünler kullanmanız daha doğru olacaktır. Normal bir cilde sahipseniz çeşitli temizleyici ürünlerden yardım alabilirsiniz. Karma ciltler köpük formundaki, yağlı ciltler ise jel ürünleri tercih edebilir.

 

Nemlendirmeyi Atlamayın

 

Cildinizi temizledikten sonra gerginliği almak için nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Özellikle kuruyan cildinizin kaybettiği nemi geri kazanması açısından cilt tipinize uygun formda bir nemlendirici kullanın.

 

Hafif Makyaj Tercih Edin

 

Yaz aylarında artan sıcaklıkla birlikte makyajı yüzünüzde tutmak kolay olmayabilir. Bunun için hafif ve fresh makyaj trendlerini takip edebilirsiniz. Özellikle göz bölgesine yoğunlaşan makyajlar yaptığınızda uygun temizliği yapmadan uyumamanız cildiniz için oldukça önemli.

 

Güneş Koruyucuları İhmal Etmeyin

 

Yaz aylarında daha fazla güneş altında vakit geçirdiğiniz için yüksek korumalı ürünleri bakım rutininizi ekleyebilirsiniz. Cilt tipinizi ve koruma faktörünü göz önüne alarak size en uygun güneş koruyucuyu her gün makyajdan önce uygulamayı unutmayın. Gün sonunda ise güneş koruyucuyu suyla yıkamak yeterli olmayacaktır. Önce makyaj temizleyici su ile ardından da jel ya da köpük temizleyici ile yüzünüzü yıkamayı unutmayın.

 

Yaza Uygun Maske Yapın

 

Yaz aylarında cildiniz çok daha hassas olduğu için ağır ve düzenli maskeler iyi gelmeyebilir. Bunun yerine tatil dönüşünde seyrek aralıklarla hafif içerikli maskeler uygulayabilirsiniz.

 

Cilt bakım rutininize  kolajen takviyesi ekleyerek cildinizin ihtiyacı olan vitamin, mineral, hyaluronik asit desteğini alabilirsiniz. Aradığınız kolajen takviyelerine https://www.day2day.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız