Akyapı Metkap Projesi Bir Çevre Dostu Arıtım

Akyapı Metkap Projesi Bir Çevre Dostu Arıtım
25.07.2022 - 14:48
Haber Merkezi

Akyapı genel olarak incelendiğine ortalama 18 bin m2 arsa üzerinde toplam 137 farklı atölye dışında inşaat alanları ile metal boyama sektörü içinde geniş bir alan, teknik alt yapı ile birlikte merkezi konum gibi birçok ihtiyacın karşılanmasına fırsat sağlamaktadır. Akyapı Metkap 74 bin 845 m2 alanın dışında 14 bin m2’ye kadar genişletilmiş konumda olması da atölyelerde farklı metrekare ihtiyaçların rahatlıkla karşılanmasına fırsat sunar. Atölye genelinde kat yüksekliği 6,5 metre konumundayken 8 metreye kadar da çıkmaktadır. Metkap alanlarında verilen hizmetle her açıdan ayrıcalıklı konumda bulunuyor. Mimarlık alanında özel olarak tasarımları yapılan proje genel olarak birbirine sirkülasyon sistemi ile bağlı iki değişik bloktan oluşuyor.

Sirkülasyon sistemleri ile atölyelerin olduğu tüm katlar araçlar için kesintisiz olarak sirkülasyon sağlamayı sürdürüyor. Bu durum da her kata ayrı olarak erişilebilir fırsatı sunuyor. İki farklı blok hizmetleri dışında teknik ve otopark alanlarına ayrılmış konumda yer alan teras katları da dahil bir şekilde 5 farklı katlardan oluşuyor. Her atölyeye özel ve misafir otoparklarının da olması önemli bir avantaj konumunda gözlenmektedir.

Metkap Proje Özellikleri

Metkap Akyapı ile proje genelinde her atölye içinde bir tane olacak şekilde doğalgaz girişleri bulunurken m2 alanlara 250 watt enerji elektrikleri sunuyor. Bu enerji güçleri farklı ihtiyaca uygun bir şekilde artırma adımları sağlanırken yedek trafo alanları için fırsat sunulmaktadır. Proje içinde bir yandan da metal ile plastik kaplama sektörüne karşın ihtiyaç olunan durumlardan kimyasal karışımlı suya dayanıklı zemin yalıtım sistemine de fırsat sunar.

Metkap projesi detayları Kuzey Marmara Otoyolu Bağlantı noktasına 5 dakika, TEM Otoyolu’na 10 dakika, E5 Otoyolu’na 12 dakika, İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Ambarlı Limanı’na 30 dakika uzaklıkta yerini alıyor. Türkiye’de sanayi ile yatırım sektörü içinde hızlıca büyümeyi sürdüren bölgeler olarak bilinen Arnavutköy ile Hadımköy içinde olan proje genelinde metal ile plastik kaplama da operatörler ile sanayi merkez içinde olabilme fırsatlarını sunuyor.

Şehir Projesi Seyran

Metkap ile Seyran şehir konumu ve mimari konum ile ilgili farklı ayrıcalıklarla yaşam alanlarını ilgilendirmeyi sürdürüyor. Günümüze kadar en yüksek primleri sağlayan yaşam odaklı projeler kapsamında olması dışında elden edilen tecrübeler projelerin en küçük yatırım veya yaşam projesi gibi sınıflandırılamadıkları konuma odaklanmayı daima başarmıştır. %50’ye varan prim getirisi sağlandığı belirtilen, tüm insanların yüzdesi yıl boyunca geliştirilmiş projelerdir.

Kısa zamanda yüksek prim gelir getirecek, insan ve aile hayatının merkezinde Seyran şehir projesinin gelişimi hızla büyüyor. Proje konsepti yanı sıra Seyranşehirin olduğu cadde en kalabalık ve en geniş cadde. Kayaşehir’de ki cadde ayrıca projesi Avrupa’nın en büyük sağlık kentinde bulunur.


Editör: Ç. Diger