Her şey dahil oteller neden tercih edilmelidir?

Türkiye’deki oteller arasından seçim yapmak bir hayli zor! İnsanların beklentilerine hitap eden çok sayıda otel bulunuyor. Her mevsime uygun otellerin olması ciddi bir avantaj! Tatilciler; oteller arasından seçim yaparken tatlı bir zorluk yaşıyorlar.

Her şey dahil oteller neden tercih edilmelidir?
28.11.2022 - 13:07
Haber Merkezi

Otel seçimi zannettiğinizden çok daha önemli! Kötü bir otelde kaldığınız takdirde tatiliniz zehir olur. Bu otel için ödemiş olduğunuz para boşa gider. İyi bir otel ise kış veya yaz tatilinden aldığınız zevki iki katına çıkarır. Otel seçimi sırasında bütçenizi düşünmek zorundasınız. Konaklama ücretine ek olarak bir de yeme içme için ekstra ücret vermemelisiniz. Her şey dahil oteller; iyi bir otelde olması gereken tüm özellikleri bünyesinde taşır.

HER ŞEY DAHİL OTELLERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Tatil yapmayı düşünen insanlar; Google’da araştırma yaparak her şey dahil oteller nerede sorusuna cevap arıyorlar. Ülkemizin neredeyse her bölgesinde bu tür otellere rastlayabilirsiniz. Bilhassa Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki otellerin birçoğu her şey dahil konseptinde hizmet verir. Bu tür oteller; yabancılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Dünyanın farklı ülkelerinden tatil amacıyla ülkemize gelen turistler; her şey dahil otellerde kalarak harika bir tatil deneyimi yaşarlar.

Her şey dahil oteller sayesinde otelde kaldığınız süre boyunca yeme içme için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Bir başka deyişle, kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için cebinizden para çıkmaz. Açık büfe olarak sunulan yemeklerden ücretsiz bir şekilde faydalanırsınız. Bunun yanı sıra, ara öğünler için de para ödemenize gerek yoktur. Hem alkolsüz hem de yerli alkollü içecekler için de para istenmediğini ifade etmek gerekir. Ancak, yabancı alkollü içecekler için ödeme yapmanız gerekiyor.

Her şey dahil oteller; daha önce de ifade ettiğimiz gibi Türkiye’nin neredeyse her tatil bölgesinde kendisine yer bulur. Bu noktada, bu konseptin oteller arası farklılık gösterebileceğini de unutmamalısınız. Bir başka deyişle, bazı her şey dahil oteller; sizden beş çayı veya Türk kahvesi için ekstra para talep edebilir. Ayrıca, alkollü içeceklerin tamamı için de ücret istenebilir. Otel rezervasyonu yapmadan evvel bu konuyu araştırmalısınız. Aksi takdirde, hiç hesapta olmayan giderler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

En Popüler Her Şey Dahil Oteller

Her şey dahil otellerde tatil yapmak ciddi bir avantaj! Ancak, bu tür otellere duyulan talep bir hayli fazladır. Erken rezervasyon yaptırmadığınız takdirde bu otellerde yer bulamazsınız. 2022 yılında olduğumuz şu günlerde en çok tercih edilen her şey dahil oteller şu şekilde sıralanabilir:

·         Rixos Premium Tekirova – Antalya

·         Hedef Resort Hotel SPA – Antalya

·         Ela Excellence Resort Belek – Antalya

·         Hapimag Resort Sea Garden – Muğla

·         Blue Dreams Resort – Muğla

·         Elegance Hotel Marmaris – Muğla

·         İncekum Beach Resort – Antalya

·         Afet Hanım Konağı – Çeşme


Editör: Ç. Diger