Popüler Analist Sinyali Verdi: Boğa Ne Zaman Başlayacak?

26.09.2023 - 14:55
Haber Merkezi

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye'nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, popüler bir analistin boğa sezonu hakkında yaptığı yorumları kaleme aldı. Yapılan açıklamalara göre boğa sezonu yakında başlayacak.

 

Boğa Ne Zaman Başlayacak?

COINTURK ve COINTURK NEWS adlı iki kripto para ve Bitcoin haber sitesinde de dile getirildiği gibi piyasada TechDev unvanıyla bilinen kripto para yorumcusu geçtiğimiz günlerde bir sonraki boğa piyasasına dair görüşlerini paylaştı. Daha önce lider kripto para birimi Bitcoin’i boğa piyasasına adım adım yaklaştıran 3 büyük sinyale dikkat çeken analist bu göstergelerin karşısına bir Bitcoin fiyat grafiği yerleştirdi.

Bu üç göstergeden ilki analiste göre, büyük merkez bankalarının bilançolarına karşı kendi küresel likidite sinyali. TechDev tarafından paylaşılan likidite sinyali, dolar endeksini (DXY) Çin’in 10 yıllık tahvilleriyle (CN10Y) karşı karşıya getirerek dolar likiditesinin küresel döngülerini anlamlandırmaya çalışıyor. Diğer iki göstergeyse MACD ve aylık vortex olarak karşımıza çıkıyor. Bu ikisi standart olarak trend dönüşümlerini izlemek için sıklıkla kullanılıyor.

Bitcoin’in önceki ATH yolculuklarında, bunların her birinde güçlü ralli sinyalleri aldığımızı ifade eden analist, “20M MA’nın üzerinde kırılma, aylık MACD boğa kesişimi ve aylık Vorteks boğa haçı” sözlerini kullandı.

 

Bitcoin’de Son Durum

Elde edilen son verilere göre dolar endeksi tekrar 106’nın üzerine çıktı ve Mart ayındaki zirvesini aştı. Bu durum risk piyasaları için daha fazla risk anlamına geliyor olabilir. Bitcoin fiyatındaki negatifliğin en önemli nedenlerinden biri istikrarlı dolar endeksi yükselişi olarak yorumlanıyor.

Analistlere göre satıcılar fiyatı 26.000 doların altına çekmek için mücadelesini sürdürüyor. Eğer alıcılar başarılı olursa 2016 yılından bu yana zayıf da olsa ilk pozitif Eylül kapanışına şahit olabiliriz. Ekim ayı genellikle alıcıların lehine olduğu için Eylül ayının pozitif kapanması boğaların motivasyonunu artırabilir.

Buna ek olarak Eylül ayının genel olarak bir düşüş ayı olarak kabul edildiğini de hatırlatmak gerekiyor. Nitekim Bitcoin Eylül ayına 26.000 dolar seviyelerinden başladı ve şu anda da bu seviyelerde işlem görüyor. Eylül ayında görülen en düşük seviye ise 24.900 dolardı.


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız