Üzeyir YİĞİT
Üzeyir YİĞİT

Gazete: Düzce Postası

Orada mısın Ender?

  • 13.01.2023 13:32

RESMİ olarak Düzce’nin ilk milletvekili aday adayı, AK Parti’den mevcut il başkanıyken istifa eden Mustafa Keskin oldu, başarılar dilerim.

Bu demokrasi şölenine diğer il başkanlarını da bekliyoruz.

Siyasi bir ahlak kuralı ya da ilkesel olarak benimsenmesi arzularım, il başkanları aday gösterilecekse, yapılan listelerde son sırada olmaları gerekmektedir. Başarısını ölçme ve değerlendirme açısından; icra ettikleri görevlerinin sağlaması, başarı parametresi ve de ektiklerini biçme harman zamanı olacaktır.

Bu arzuma, Ender sevinecektir! Ama o şimdi çıkar bu ifademe, ‘adaylığım söz konusu değil’ der mi, der!

Arzu ettiğim bu kurala geçtiği talebelik tedrisatı gereği, “olgun kişilik” olan Yunus ne der!?

Gerçi herkes bir şey der, biz de kendi sözümüzü ifade ettik. Biz dedik diye böyle olmaz merak etmeyin. “Parası olan düdüğü çalar.” Bazı partilerde.

* *

Yasal açıklama!

İsmim verilmeden, Düzce Postası Gazetesi’ndeki yazılarım sebebiyle, Basın İlan Kurumu çalışanlarına bir iftira atılmıştır.

İlgili kurum, kendi mesleki yeterliliğini yerine getirmemiş, yapılan basit bir denetimde var olan eksikliklerini gören kamu yetkililerini; ‘Birilerinin maşası, kulak çeken eli’ olarak töhmet altında bırakılıyorlar. (İlgili şahısları tanımam bilmem) yapılan bu iftiraya, ilgili kurum faaliyetlerinin askıya alınması için dava açar mı bilmiyorum. Bizden şahitlik istenirse hazırız.

Bu durumun İkinci boyutuysa, kamuya açıklarken inceden bir esrarengizlik verilerek, sanki memurlar ve yönlendiriciler suç işlemiş gibi, onları AK Parti düşmanlığı yapmak ve Erdoğan düşmanı ilan etmekse! Dünyanın en önemli buluşu zeytinyağı kıvamına ulaşmaktır. 

Kimse yaptığı işin uygunsuzluğunu veya yetersizliğini; vatan, bayrak, AK Parti, Erdoğan gibi değerlerle örtmeye çalışmasın.

Sevgili Faruk Türkseven, ne kadarını biliyorsun bilmem, ama personeliniz sizi kandırmasın! Yaşadığınız şey bir kulak çekme, bir ayar çekme olayı değildir. Öyle olacaksa neden Öncü olsun? Ya da neden Öncü’ye kızıp size ceza kestirelim? Personeliniz almadıkları tedbirlerin faturasını başkalarına kesmeye çalışıyor.

Düzce halkı sizden daha güzel şeyler bekliyor.

Ha bu arada Sadullah benimle alakalı azıcık bahsetti. Ben de belki meşhur olurum hevesiyle anlatmak istedim. Hem merak edenler kesin vardır.

Yakın zamanda; 7 Sabah, Sivas Postası’na, hali hazırdaysa Denizli Siyaset, Azerbaycan’da yayın yapan Müsavat Gazetesi ve Düzce Postası’na yazı veriyorum.

Yine aynı zamanda, Sadullah’ın her zamanki ifade aceleciliği sanırım “Hızlı tren sendikasını” bunu ilk kez duydum. Ama o kişi bensem, alnımın akıyla Taşımacılık iş kolunda HAK-İŞ’e bağlı, Öz Taşıma-İş Sendikası’nda Genel başkan yardımcısıyım.

1995’ten bu yana da belediyeciyim. 

Bu saatten sonra tek endişem!

Sadullah Ünsal çıkıp: ‘Benim dişlerimi danışman çürüttü, o gelmeden dişlerim sağlamdı, sesi bir kaç gün çıkmasın diye yapıyor bunları’ der mi, der!

Vallahi ben değilim.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız