Üzeyir YİĞİT
Üzeyir YİĞİT

Gazete: Düzce Postası

Devrik masanın Düzce yansıması

  • 6.03.2023 10:12

NEDİR bu Yunuz’un çilesi?!

Adam damgalı gibi nereye gitse sobeleniyor. Meral Hanım da bir gol attı. Büyük umutlarla CV verip üye olduğu parti lideri pimi çekti ve “BOOOM!!!” Aha Yunuz yine masanın altında kaldı.

Aslında ışık var bir imkân verseler, adam parlayacak. Taa lisedeyken Allah yüzüne gülmüş. O senelerde liselerde talebe keşfeden yapı onu da keşif etseymiş ooo neler olurmuş. Ama buna rağmen yürümüş, adam resmen koşmuş. Kariyer için elinden hiç tutan olmamış, lakin kader ona hep gülmüş.

Yeşilçam film aktrisleri gibi, İbo gibi inşaatta fayans döşerken keşif edilememiş. Resmen tırnaklarıyla kazıyarak yükselmiş. Yılmaz Morgül gibi.

Konumuz neydi neler yazdım. Konu Yunuz’a temas edince bende bir odaklanma sorunu oluyor.

Masa’nın göçmesi, CHP’yi rahatlattı. Düzce’de Sayın Cemşit daha bir öz güvenle seçmenine durumu izah edebilecek. Saadet Partisi öz güveni ve kendine has metodolojisiyle doğru bildiği yolu kendi seçiyor başkasına bakmıyor. Diğerleri bizde az olduğu için bir şey demeyeceğim.

Genel seçimlerde beklediğimiz Düzce’de CHP ya da İYİ Parti tek adayla gidecek fikrimiz çöp olduğu için Yunuz’un aday olma ihtimali yükseldi. Ama iki partinin de bağımsız kazanma ihtimali azaldı.

Ha bir de sosyal medya paylaşımlarına baktım. Saadet mealen, “Mesele masada bizim kalmamız” demiş. CHP sabit ve kararlı…

Abi Yunuz çırpınmış durmuş, yazık bu adama. Önce imzaları atmış, Meral’in açıklamasının ardından tabanına “Sakin olun ne olur bir yere gitmeyin” mealinde sözler, ardından teviller, ardından moral çalışması 47 bin yeni üye (ülke geneli) ardından o bu derken Mustafa Kemal’le çağrıda bulunmuş.

Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Ben Meral’e kızıyorum bizim Yunuz’a yaşattıklarına. Bizim Yunuz’u soktuğu hallere. Allah seni bildiği gibi etsin Meral Akşener!

Neyse şeytan azapta gerek diyenlere de saygı duyarak burada konuyu kapatayım.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız