Üzeyir YİĞİT
Üzeyir YİĞİT Gazete: Düzce Postası

Düzce’de Sokaklar

  • 26.04.2023 11:03

Deprem, Ramazan ve yeni sistemin getirdiği zoraki ittifaklar derken bir türlü seçim heyecanı ve havasına giremiyoruz.

 

Ülkede seçim moduna giren tek yapı, sosyal medyada karalama ve kaset furyası sanırım. Bu fırsatçıları buraya yazıyorum. Her seçime en az yüzde 3 etki yapan bu edepsiz zümre her döneme daha motive giriyor.

 

Bu zümre içinde Muhammed Yakut tipi videocular da var. Siyaset mecrasına bi şekilde sızıp gemilerini yürürken can dost olup edindikleri bilgileri, akabinde işler ters gidince bilgi diye satıp durmalarına hep şaşırdığım.

 

Düzce ne halde?

 

Seçime yine en motive ekip AK Parti kadroları, eski seçimlerde oluşan kalabalık gönüllü gençlik kadrosu ve ordusu olmasa da daha profesyonel bir mantıkla çalışıyorlar.

 

Saha da görünürlük oranları rakiplerine göre iyi ama SKM süreci daha toplumsal tabanlı yapma klasik seçim kampanyalarından dışarı çıkmaları lazım.

 

MHP köy ve mahalle gezilerinde mevcut olanı koruma modunda geziyor. İl başkanı ve sıralamada 2 ve 3’üncü sırada ki adaylar bu modda.

 

Oysa MHP/ İYİ Parti'nin, HDP ile doğal ittifak halinde olduğu ve hali hazırda CHP’nin peşi sıra gitmesini daha verimli değerlendirmelidir. Çünkü İYİ Parti'nin milliyetçi muhafazakâr seçmeni bu dokunuşu MHP’den beklemektedir. Bu söylemi daha netleştirmeli olduklarına inanıyorum.

 

İYİ Parti seçimlerde olmadığı için ayrı bir başlı altında değerlendirme yapmak istemiyorum. Mevcut il başkanı CHP ile birleşmenin gereğini yapmıyor hala oturduğu koltuktan fantezi peşinde.

 

CHP halen ithal vekillik durumunu izah derdinde, CHP kampanyasını, İYİ Parti'ye rağmen Sayın Tüysüz yürütüyor. Aslıhan Tüysüz garip bir şekilde kampanya için yoğun bir bütçe kullanıyor ve eşinden ötürü olduğunu sanmıyorum ama bir kaç medya grubunun belirgin bir desteği var.

 

Sanırım Hanımefendi bazı mecralar tarafından Düzce siyasetinin artık görünen siması haline getirilmeye gayret ediliyor. Bu seçim olmazsa yerel, yerel olmadı sonraki genel… Devam edip duracak gibi.

 

Hanımefendiye bir tavsiyem, bu seçim sonrası sizi önde bayraklaştırmak isteyenlerin oyuncağı olmayın ve tadında bir sefer daha kendi partiniz'den deneyip sonra tekrar düşünün derim. Ayrıca siyasi hırsları bitmeyen parti yöneticilerine dikkat edin, alet olmayın dilerim. İYİ Parti'de Yunuz kendi eliyle yaptığı CHP/İYİ Parti nikahından sonra yine istediğini alamayacak. Çünkü Aslıhan Hanım artık bayraklaştırılıyor…

 

Siyaset uzun soluk ister ama ülkemizde akşam'dan sabaha her şey değişebilir.

 

Düzce'de her şeye rağmen kişisel hukuka zarar gelmeden bir süreç ilerliyor kavgasız ve gürültüsüz bir süreç için bütün adaylara başarılar dilerim.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız