Üzeyir YİĞİT
Üzeyir YİĞİT Gazete: Düzce Postası

Kral Yunuz Fırsatçı Talih

  • 5.05.2023 11:14

Aslında bu yazı da CHP’nin ve Yunuz Özay Er’in Düzce’ye getirdiği ithal aday Talih Özcan Bey'i konu alacaktım. Lakin bizim evin haşere bebesi Yunuz bi durmuyor ki işimize bakalım…

Sakarya eski milletvekili adayını Düzce’ye getirdi buraya çakmaya çalışıyor. Yetmedi beni de oyalamaya çalışıyor. Kahramanlık yapıyor atom karınca. 

Sen kalk İYİ Parti ve bu şehrin örfünü yaşatmak isteyen tabana, seküler örf ve dini inancı zayıf bir abimizi getir, sonra çık televizyon ekranın da bağır: “Bu aday yerli ve milli” diye. İkisi de yalan dolan… Birde bir hayran olmuş bir hayran olmuş! Görün bakın, Yunuz sonraki dönem CHP il başkanı, olmadı HDP'ye teşkilat kurar.

Biliyoruz Talih’i sen ayarladın, İYİ Parti Genel Merkezinde Faruk Darıyerli olmazsa ikinci sıraya ikna oldun.

Sen var ya sen, şeytan ermez senin aklına.

Dedem rahmetli nüktedan adamdı, 40 yılı buldu hayattan göçeli ama köyde halen sözleri üzerinden murat beyan edilir.

Eyyyy Yunuzzzz bildim… Kibrin boyundan büyük. Bildim, birilerini aşağılayarak kendini yücelttiğini sanıyorsun… Bildim, gururun seni halka karışmaktan alıkoymakta.

Ama unutma! Allah var. Unutma hesap var. Unutma mizan var. Unutma ulu bir mahkeme var…

Talih Bey'e geçmeden, engelli olduğum sosyal medya hesabından bana hakaretlerine rahmetli dedemin bir sözüyle başladım. Bu sözü içimden söylüyorum çok merak edersen bir daha hakaret et yine yazarım.

Sen ne zalimsin Yunuz!?!

Haa bu arada senin teklifini de düşündüm. Ben hazırım, imla ile başlayalım çarpım tablosuna şimdilik ihtiyacım yok. Netice olarak çok param olmadığı için ihtiyacım olmaz diye düşünüyorum. Ve ileride varsayalım ihtiyaç olursa bir mali müşavir yardımı alırım ne yapalım.

Hoş redaksiyon etmek içinde yardım alabilirim ama öğreneyim çünkü seninle çok işim var . Lakin sen çok biliyorsun ya yardım edebilirsin, şimdilik yazılarımı önce sana yollayım sen düzelt.

Gördüğüm kadarıyla Talih Özcan’a hayran olmuşsun, vekil yaptırmak için de yırtınıyor olduğunu düşünüyorum. Eğitim için ikimizin de zaman sorunu olabilir.

Sen bana öğretene kadar söz veriyorum, ben de erinmeden imladan ötürü yazımda anlamadığın her yeri sana anlatacağım.

Hem de aptala anlatır gibi tane tane ifade edeceğim. Üşenmem ben bu tür konularda.

El hak, senin derdin imla değil. Seni gidi şeytanın üstadı seni, milleti küçümsemek, aşağılamak olmadı hakaret etmek kanına işlemiş senin.

Tamam senin kadar eğitimli değilim, senin kadar param pulum olmadı, arkamda duranım olmadı.

Ama sen torpillisin bana hakaret edebilir,beni küçümseyip beğenmemezlik edebilirsin.

İnsan yüreksiz olunca… İfade tarzı kendisini anlatırmış.

Anadolu'nun bir deyimi vardır. “Üslub-u beyan, ayniyle insan” ya da “Lisan-ul Beyan Aynel İnsan” diye de ifade ederler. Yani, insan neyse öyle konuşur derler.

Bak Yunuz! Siyaset kibirli insanları çok gördü ama olmuyor. Siyaset küfürbaz insanları da gördü o da tutmuyor, yaşın genç az edep az da yetiştiğin suni kültürden çık, coğrafyan olan Kabalaklı olmayı dene. Zaten o kültürün bu ülkede maya tutmamasının sebebi kendilerini toplumun dışında görmeleriydi, sen bu hatadan çık. Kabalak ve adamı iyidir, sen de özüne dön.

Bak senin yüzünden Talih Özcan mevzusuna giremedim yakında konumuz TALİH ÖZCAN.!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız