Üzeyir YİĞİT
Üzeyir YİĞİT Gazete: Düzce Postası

Yunus Akıllanmazsın 

  • 25.05.2023 23:31

Ne yer ne içersin Yunus? Bu kafa için birileri bol para harcıyor. Boyundan büyük kibrinle ölçüp biçmeyi bırak demekten vazgeçtim. Kıt aklınla da siyasi analiz yapmayı bırak. 

Komik duruma düşüyorsun…

Bak sarhoş Kadir’e anlatır gibi anlatıyorum yeniden…

TBMM denkleminde Düzce’de 2-1 olmadı durum. Düzce artık Ankara’da 2 vekille temsil ediliyor. Bunun sorumlusu sensin. Semih Bey’in biat kültürüne,sen yana döne biz Düzce’de en büyük partiyiz çıkışlarını, dava arkadaşlarını, adaylık müracaatı yapan arkadaşlarını peşkeş çektin. 

Bu bir zafer değil, hezimettir. 

En son bir haber kupürüne rast geldim, onu görünce de 3 4 ay önce bizzat duyduğum 
"Meral Akşener bana iki kez; Ümit Bey, bir helikoptere binip Kandil'e gitsem ve PKK’lılara 'siz ne istiyorsunuz anlatın bakalım?' diye sorsam, dedi. Duyduklarıma inanamadım." Cümleleri geldi. Yunuz da Ümit Özdağ’ın Kılıçdaroğlu desteğine iştahla Terörle Müzakere edilmez mücadele edilir bu önemli bir gelişme diye yorumlamış. Yani benim liderim mücadele edemedi terörün karşısında imaj veremedi ama Özdağ mücadele eder der gibi olmuş, Yunus hangisi senin liderin, “içinizde Fetöcüler var diyerek sizin partinizden ayrılan mı?” Yoksa Meral mommy mi? 

O kadar çok gülücük atıyorsun ki Düzceli seni tanıyamıyor. Hep ofsayt…

“El parasıyla gerdeğe girilmez” demiştim sanırım.  Az utanma olsa ya da az genel merkezinizi seyretsen sıkılırdın bazı şeyi konuşmaktan. 

Düşünsene Düzce’de en büyük parti iken vekil olma ihtimalin bitince git Genel Merkeze ve Düzce’de partiyi CHP’nin amblemi altına girmeye ikna et. 

Şimdi soruyorum.

Düzce’nin en büyük partisi biziz diye bağıra bağıra başında bulunduğun partiyi kaça sattın?

Bunlara cevap vermeyeceğini biliyorum da kendim için sorayım bir tane de. 

Bütün bu yaşanmışlıklara rağmen, sen ve avenen gerçekten inanarak mı siyaset yapıyorsunuz? 

Hala anlamakta zorlanıyorum. Bu nasıl bir psikoloji. Yunus çıkıyor ve Düzce’den Sakarya’ya vekil seçtik diye böbürleniyor. Birde üzerine belediyeyi değiştireceğiz diyor. Doğru söyle, Tanju Özcan’mı adayınız? 

Senin hayatın yalan Yunus…

İstanbul’da, üç kâğıtçılık yap en yakın akrabalarını dolandır. Düzce’de, içinde siyaset yapmak istediğin partini dolandır. Etrafında selam verdiğin bir akraban olmasın…

Eee bu yaptığın siyasi dolandırıcılık değil mi? 

Yanına eşini dostunu alamadığın yolda, başka insanlara başka şehirden vekil seçtir ve bununla böbürlen… 

Ya sen çok akıllısın ya milleti aptal sanıyorsun. 

Hadi Deva veya Gelecek yüzde 1 lik dilimde sen?

Bak TBMM süreci başlasın ilk düşman olacağınız parti CHP, o sebeple gereksiz açıklar verme yazarım bunları, unutma!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız