Üzeyir YİĞİT
Üzeyir YİĞİT Gazete: Düzce Postası

Düzce İçin

  • 15.06.2023 11:18

Bizim Yunus’un özentileri bitmiyor, şimdi de bi tripod bi kamera yollara düşmüş… İktidar yıkacakmış, saltanat kuracakmış…

Yunus küçük sırça köşkünde eğlen dur yetişkinlerin oyununa girme!

Zaten yanında bir sürü seni eğlendiren insan var, medyan var, he de bakalım; senin başka neye ihtiyacın var? Hatta yarımda olsa vekilin bile var. Ha bu arada vekil demişken şimdilik umduğumdan iyi performans sergiliyor Sayın Talih Özcan, umarım bıkmaz ve düğün dernek boy verir.

Yunus demedi deme yerel seçimlerde de rozeti CHP ye vermeyi planlıyormuşsun, tabanına AK Parti’yi devirmenin tek formülü bu diye konuşmalara başlamadan ben bir daha ikaz edeyim. En fazla yüzde 25 siniz!

Bu arada Ender Çakar’dan şartlı olarak özür dilerim.                                 

Yunus sana diyeceklerimi sonraki günlere bırakıyorum. Malum seçimlerdi, kabineydi Düzce gündemini hayli boşladık. Ha ben boşladım ama ismim ziyadesiyle eksiğimi tamamladı. Sağ olsun Oxijen grubu benimle yakından alakadarlar.

Umarım akabinde, “Lan Üzeyir Bey reklamını yaptık” diye mahkeme yoluyla ücret talep etmezler. Baştan söyleyeyim resmim basılı olmayan hiçbir habere ücret ödemem!

Tekraren de şunu ifade edeyim. Bu yazdıklarımdan ötürü ‘oxijene reklamını yaptı diye para verdiğimi’ düşünen diğer basın kuruluşları bu tarife sadece mahkeme yoluyla müracaatlara vardır. Siz boşuna beni haber yapmayın ama buyrun gelin çayımı için kapımız dost düşman herkese açık…

Geçen bir TV yayında gazeteci gibi hareket eden bir arkadaş Nevzat Cingirt’e hitaben, mealen diyor ki: “Ya kim bu Üzeyir Yiğit? Sabah geliyorum, Nevzat abi görür görmez okudun mu? Ne yazmış falan… ya abi okumazsanız bu adamı kim bilir…” Mealen buydu dediği.

Aynen öyle, katılıyorum bu dediğine!

Okumayın abi!

Hem basının Düzce de ki hali ahvali bu. Okunmuyor. Nevzat Bey 5 kişiyi zorluyor, Ahmet Bey 3 kişiyi derken oluyoruz toplamda 100 kişi yani biz bizim müşterimiziz. Oturup konuşmamıza vakit olmadığından bu alemden konuşuyoruz lafı sözü fazla olmasın diye.

Gazetecilik dediğimiz şeyse bambaşka bir şey şu an yaptığımız mektuplaşma ve başka şeyler…

Çalışan çalışmayan, gazeteciyim diyen demeyen bütün gazetecilerin günü kutlu olsun.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız