Üzeyir YİĞİT
Üzeyir YİĞİT Gazete: Düzce Postası

Düzce Spor Cemşit ve Cingirt

  • 27.06.2023 12:51

Düzcespor’da Sayın Kapoğlu ve yönetimi yorulduklarını beyan ederek başta kaynak oluşturamama ve destek görmedikleri gerekçelerini de ileri sürerek istifa ettiler.

Yapılan iş gönül işidir. Takdir elbette kamuoyunun uhdesindedir.

O sebeple, verdikleri emekleri gereksiz suçlamalarla heba edeceklerini sanmıyorum!İstifa için yapılan açıklamalarında durum beyanı ortada…

Ama yönetim harici herkes ne hikmetse konuşmaya başlayınca ağızlarıyla kulakları arasında fersah fersah mesafe olduğunu görüyoruz.

Herkes sporun siyaset üzerinde olduğunu söyleye söyleye siyaset yapıyor.

Yazının başlığında Cingirt yazıldığına bakmayın. Bu yazımda sadece Sayın Semih Cemşit Bey’in yaklaşımını anlamaya çalışacağım.

Evvela

Sayın Cimşit “kibir abidesi” diye itham ettiğin şahsın, sana içten sarılmasından bile utanmayacak kadar pervasız sözler demişsin.

Eğer sen demişsen ayıp etmişsin.

Demiş gibi yapıp birine yazması için müsade ettiysen de kendine yazık etmişsin.

Yine de hüsnüniyetle Sayın Cemşit’in iradesi dışında beyanlarda bulunduğu gibi maksadını aşan ifadelerinde mümessili olmadığını murad ediyorum.

Aksi halde dedikleri hem hak temelinden uzak hemde iyi niyetli olmadığı gibi fecaat…

Sayın Cemşit, Yunus’a özenmeni anlıyorum. Onun ayarına inme arzunu da anlamaya çalışıyorum. O sebeple CHP’yi sizden ayrı tutarak soruyorum.  “İhale alan inşaatçı dostlarına gitsin” demişsin. Allah aşkına izah eder misin?

Yunus’tan akıl ve huy öğrenme!

Mesela sen idareci olsan, bu tip ilişkileri meşrumu göreceksin?

Sende ne cevher varmışta ben görmemişim gibime geldi.

Ha birde açıklamanın, ‘İşin “Özü” Kaynak Bulmak’ kısmında yazan şeyleri aklın başındayken mi konuştun veya yazdın veya yazılmasına rıza gösterdin?

Sayın Cemşit, eğer hamaset ve kötü siyaset derdinde değilsen, hakikat için bi sorsan sana başka şeylerde anlatılırdı. Ama derdiniz bağcıyı dövmek olunca size samanlık seyran oluyor.

Belediyenin imkanlarını ve harcadıklarını yazmaktan kolay bir şey yok ama bize verdiklerimizi demek düşmez. Lakin sana sormak istiyorum.

Sen hiç Düzcespor maçına ücretli giriş yaptın mı?

CHP teşkilatı veya sana yakın iş insanı çevreni kaynak oluşturmak için teşvik ettin mi?

Düzcespor için bir kermes, bir pazar organizasyonu yaptın mı?

Soru çok, bazı şeylerden siyasi medet umma yerine,sen taşın altına ne kadar elini soktun?! O yönde iğnele kendini.

Gelecek sezonda, Düzcespor’a ve yönetimi ele alacak olan yeni arkadaşlara başarılar dilerim.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız