Üzeyir YİĞİT
Üzeyir YİĞİT Gazete: Düzce Postası

İki Haber Dört Düzeltme

  • 3.08.2023 20:34

Bazı şeylerin üzerinden iki sefer geçmek lazım ki bir daha bir daha ısıtılıp önümüze gelmesin…

Arada Yunus’un iflah olmaz hallerine de değineceğim ki o da psikolojik bunalıma girmesin ‘beni kimse önemsemiyor’ diye.

Sevgili Yunus, meseleyi başından yanlış anlamışsın, hatta anlamamışsın! 

Faruk Bey’in kamuoyu ile paylaştığı “Cedidiye Projesi” bir bütündür ama yapılan işler ayrı ayrıdır. Yani meydanın tamamlanmasıyla Beltaş’ın yaptığı işin bir alakası yoktur. Beltaş yapılan işi, hak sahiplerinden kat karşılığı ve bir kısmını ücretle anlaşarak almıştır. 

Yani Minare işiyle Beltaş’ın uzaktan yakından alakası yoktur. 

Detay istiyorsan sana akıl veren avenelerinle bir daha konuş. Olmazsa onlarda bana gelsin sana anlatır gibi izah yaparım. Gelenler, sarhoş ve mankafa da olsa fark etmez hatta Ender’i bile yollayabilirsin. 

Bu yazdıklarımın iki haberle alakası yok ama âdettendir girizgâh yaptık…

Gazetecilik işinde iki ana tema vardır bir, yanlış bilgi üzerine yapılan haberler iki, kasıtla yapılan yönlendirici, kara propaganda ve art niyetli haberler.

Bu ikisinin ayrımını yaparsak

Kasıt ve art niyetle yapılan haberi konu almak istiyorum. Günaydın Düzce Gazetesi bir haber yaptı. Belediyenin Düzce için yapılan işlerin sosyal medya paylaşımına atıfta bulunarak:“Karayolları’nın emeğine çöktü!” manşetiyle girdiği haberin art niyetli ve kasıtlı olduğunu izah etmek isterim. 

Yazdıklarıma da boşuna zıplamayın sizde gerçeği biliyorsunuz yapmış olduğunuz haberde “SORUN VARSA KARAYOLLARININ REKLAM VARSA DÜZCE BELEDİYESİ’NİN” demişsiniz. Bu iddianıza gösterdiğiniz iki belediye paylaşımını hangi zekayla okudunuz da bu kanıya vardınız?

O kadar ahmakça bir kurgu ki iddia ettiğiniz iki paylaşımda da biz yaptık demiyoruz. Hatta Karayolları yapıyor deniyor. Konuyu izah etmeden burada haber kurgusu yaptığınız iki paylaşımı bende atıyorum. 

Birinci belediye paylaşımı: “Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından Bahçeşehir bağlantı yolunda kavşak ve aşınma tabakası çalışması gerçekleştirilmektedir.”

İkinci belediye paylaşımı: “Nasıl Görünüyor, Bahçeşehir Bağlantı Yolu, en güzel haliyle kullanıma hazır. Şehrimizdeki tüm ana yol, cadde ve sokaklar böyle tertemiz olacak.” 

Bu iki paylaşımı ağzınıza sakız yapıp art niyetle bir haber yapmışsınız, Allah kötülükleri görendir. Ve hakkınızda hak ettiğinizi tezden versin.

Düzeltme! Bahsi geçen yol belediyemize ait bir yoldur. Faruk Bey her yerde bu yolla alakalı olarak “Karayollarından rica ettim ve yol çalışmasını uygun şekilde onlara bıraktım ve bittiğinde teslim aldık.” Der böyledir de. 

Sizin amacınız ne? 

Yaptığınız haber hangi akla hizmet ediyor? 

Buradan şunu beyan edeyim. Belediye hizmetleri her türlü art niyetlere rağmen devam edecektir. 

Art niyetli haberlerin düzeltilmeye ihtiyacı yoktur ama biz hakikati haykırmaya devam edeceğiz. 

Yazı çok uzadı ikinci yazıda doğruya dem vurmaya devam edeceğiz. 

Rabbim iftira ve art niyetli sözlerden ve eylemlerden bizi muhafaza etsin.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız