AK Partili kadınlara motivasyon gezisi

AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Üyeleri, Eskişehir’in tarihi ve kültürel yerlerini gezdiler.

AK Partili kadınlara motivasyon gezisi
1.10.2023 - 01:00
Güncelleme 1.10.2023 - 01:11
Özel Haber

AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerinin seçim dönemi göstermiş olduğu üstün gayret ve çalışmaları için teşekkür etmek ve önümüzdeki yerel seçimler için motivasyonlarını sağlamak üzere Eskişehir’e bir gezi düzenlendi. İl Kadın Kolları Başkanı Av. Şulenur Kubilay Yılmaz başkanlığında ve rehber eşliğinde kentin tarihi ve turistik bölgelerinin gezildiği etkinliğe katılanlar, keyifli bir gün geçirdiler.

Gezinin ilk durağı şehrin eğlence ve dinlenme mekanlarının bulunduğu Adalar oldu. Atatürk Caddesi Köprüsü ile Köprübaşı Köprüsü arasında kalan ve Porsuk Çayı kenarındaki turistik bölgede gezen kadınlar, gondol turlarına katıldılar.

Kadınların ikinci durağı ise 1961 yılında 2 prototipi üretilen ancak seri üretime geçilemeyen ilk Türk otomobili ‘Devrim’in sergilendiği TÜRASAŞ Devrim Arabaları Müzesi oldu. Kadınlar, tamamen el emeği ile yapılan, halen çalışır durumda olduğu öğrenilen ve bir camekanın içinde koruma altında bulunan ‘Devrim’ arabasını hayranlıkla izleyerek incelediler.

AK Partili kadınlar ardından rotayı Odunpazarı’na çevirdi. Eskişehir’in en eski yerleşim yerlerinden, hatta tarihi şehir merkezi olan Odunpazarı, kentin aynı zamanda en turistik bölgelerinden de biri. Yeşil alanlar, tarihi evler ve konaklar, camiler, türbeler, müze ve galeriler açısından son derece zengin olan ve adeta müzeler kompleksini andıran Odunpazarı bölgesinde hem gözlerine, hem de gönüllerine ziyafet çeken AK Partili kadınlar, Arnavut kaldırımlı sokaklara yayılmış kafelerde dinlenme ve yerel lezzetleri tatma imkanı da buldular. Osmanlı sivil mimarisi yapılarının en güzel örneklerini hayranlıkla izleyen kadınlar, bölgenin topografik yapısına uygun olarak konumlandırılmış ve geleneksel Osmanlı dokusunu yansıtan Odunpazarı Evlerinden oldukça etkilendiler.

Burada ayrıca Kurşunlu Cami ve Külliyesi ile başta Atatürk olmak üzere tarihi, kültürel karakterler ile geçmişten günümüze sanat ve siyaset dünyasında yer alan 200‘ü aşkın ünlü ismin balmumu heykelinin bulunduğu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni de gezen AK Partili kadınlar, adeta hayran kaldılar.

Geziye katılanlar duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

ZEYNEP BAYOĞLU: Adalar’da binmiş olduğumuz gondol çok güzeldi. Venedik’i andırdı. Ülkemizde böyle tarihi yerler olduğu için çok şanslıyız. Tarihi Odunpazarı bölgesi son derece güzeldi. Bu güzel yerleri herkesin gidip görmesini istiyoruz.

GÜNER BAYRAKTAR: Gezimiz çok güzeldi. Öncelikle gittiğimiz yerlerde dikkatimi çeken lületaşı hediyelikler oldu. Kurşunlu Camii’nin külliye olması, balmumu heykeller, gerçek gibiydi, çok gerçekçiydi. Her köşesi tarih kokan bir şehirdi. Porsuk çayındaki gondol gezisi çok güzeldi. Böyle güzel yerlere sahip olduğumuz için çok mutluyum.

AYŞE ÇAKIR YAZGEL: Gezdiğimiz yerler çok güzeldi. Onun dışında Eskişehir insanı da çok sıcakkanlı ve nazikti. Hafta sonu olmasına rağmen yemek yediğimiz alanlarda hiçbir sıkıntı yaşamadık. Fiyat ve lezzet açısından çok güzeldi, gayet memnun kaldık. Herkesin gelip görmesini isterim.

ÖZLEM BEŞER: Gezimizde en çok dikkatimi çeken Porsuk Çayı’ydı. Kanolar çok ilgi çekiciydi. Venedik’te gibi hissettim. Eskişehir’in meşhur olan met helvası, haşhaşlı çöreği, simidi çok lezzetliydi. Hediye almak isteyenler için çok fazla çeşit ve seçenek vardı. Son derece memnun kaldık. Herkesin gidip görmesini isteriz.

ZEYNEP SÖNMEZOĞLU: Çok güzel bir gün geçirdik. Organize edenlere teşekkür ediyorum. Gerçekten mükemmeldi. Tek şanssızlığımız yağmur oldu.

DİLALE SEYYAR: Devrim arabasını gördük. Balmumu müzesini gezdik. Meşhur çiğböreğinden yedik. Her şey güzeldi.

GÜLŞAH AKDOĞAN: Bizim için öğretici bir gezi oldu. Çok güzel yerler gördük. Bizim için heyecan verici bir geziydi. Çok memnun kaldık.

Haber-Foto: Hayrunnisa Kubilay

 

 

 

 

 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız